Zakázková výroba

 

Specializuji se na zakázkovou výrobu oděvů
zejména talárů, ceremoniálních oděvů a jejich replik a příslušenství.

Filosofie


Protipólem dnešního uspěchaného světa a rychlých módních trendů jsou oděvy, které mají dlouhou životnost a tradici. Repliky takových oděvů vyžadují zvláštní postupy, protože ne vždy je nutné nebo žádoucí zcela kopírovat originál. Mělo by se jednat o promyšlený postup, jak zachovat jedinečný charakter oděvu, využít dostupné materiály a zajistit uživatelský komfort. S oděvem je nutné pracovat jako s celkem, neboť jedině tak lze docílit vyváženého vztahu mezi požadovaným vzhledem, ozdobnými detaily, skvělým padnutím, krejčovským zpracováním, použitými materiály, pohodlím při nošení i trvanlivostí a údržbou.

Nabídka


Samozřejmostí je kompletní nabídka krejčovských služeb – tvorba střihové konstrukce, propracovaný technologický postup, trpělivost a pečlivost při šití, konzultace Vašich požadavků, výběr vhodných materiálů, případně zkoušky padnutí rozpracovaného oděvu a jeho úpravy.

Odborné zpracování každé zakázky zahrnuje několik konzultací, při nichž zjišťuji, jaké jsou Vaše požadavky a představy. Ráda Vám pomohu s návrhem a poradím s výběrem vhodných materiálů. Vždy ode mě dostanete několik možných variant provedení v různých cenových relacích, tak, abyste se mohli rozhodnout, které řešení je pro Vás optimální. Nejčastěji využívám tradiční přírodní materiály, zejména vlnu a hedvábí, ale vždy se snažím zohlednit užitné vlastnosti materiálů v závislosti na účelu jejich používání. Mým cílem je najít harmonii mezi tradičním vzhledem a vysokým komfortem nošení.

Pro své výrobky kromě samotného šití také zhotovuji potahované knoflíky a výšivky a zajišťuji na zakázku tkané prýmky a kožešiny a kožešnické součástky.

Na mé práci mě nejvíce baví právě hledání ideálního způsobu, jak danou věc zhotovit nebo opravit – jak skloubit požadavky na vzhled a na funkčnost.